Hlavní navigace

Polská televize uvažuje o existenci dvou samostatných zpravodajských kanálů

12. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Nová podoba kanálu TVP Info nabídne kompletní zpravodajství s výjimkou regionů,“ mluví o plánech Telewizje Polska její generální ředitel Juliusz Braun. Interní testy už v tuto chvíli probíhají.

Kanál zaměřený na zpravodajství očištěný od lokálních informací a stanice věnovaná výhradně regionálnímu zpravodajství. Taková je představa generálního ředitele polské veřejnoprávní televize Juliusze Brauna, o které referovala agentura Newseria. Stanice TVP Info by se tak měla stát podle Braunových slov opět plnohodnotným zpravodajským kanálem. Nové řešení už se prý v tuto chvíli interně testuje. Doposud byl v jednotlivých oblastech na stanici TVP Info k vidění regionální program.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Polská televize spustí nové kanály prý už na přelomu roku. Chce je i v DVB-T

V současné době už vysíláme na základě experimentu prostřednictvím satelitu program z Varšavy a v rámci regionů běží jiný program a občas jde o vysílání centrální, vysvětlil ve videorozhovoru pro agenturu Newseria Juliusz Braun. V současné době se na kanálu TVP Info objevují jak programy regionální, tak i obecné zpravodajství, živé přenosy, tiskové konference i tematické bloky plus ekonomika a sport. Stanici ale čekají změny, které musí schválit regulační orgán Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, tamní obdoba RRTV. Regionální vysílání má tedy z TVP Info úplně zmizet.

DT 23

ČTĚTE TAKÉ: Hybridní vysílání HbbTV lze přijímat z Polska pozemně už i na kanálu TVP Info

Nová podoba kanálu TVP Info nabídne kompletní zpravodajství s výjimkou regionů. Jelikož máme ještě v tuto chvíli nějaké volné místo v pozemních multiplexech, mohly by na nich fungovat regionální kanály. Obě stanice by pochopitelně spolupracovaly, ale nešlo by o společný program, konstatoval generální ředitel Telewizje Polska. Další podrobnosti k plánům s regionálním vysíláním nejsou v tuto chvíli známy. TVP v tuto chvílí žádá KRRiT o udělení licencí pro dvě nové stanice, a to TVP Dokument (dokumenty) a TVP Rozrywka (zábava).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).