Hlavní navigace

Veřejnoprávní Polská televize žádá o licenci pro filmový kanál

16. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
16. 4. 2006

Polská veřejnoprávní televize TVP usiluje o zřízení speciálního filmového kanálu. Stanice minulý týden požádala polskou Radu pro rozhlas a televizi o vydání vysílací licence pro kanál TVP Film. Od loňského roku přitom TVP čeká na přidělení licencí pro další dva tematické kanály: TVP Sport a TVP Rozrywka (zábavný kanál). Uvažujeme také o spuštění stanice TVP Parlament a dokumentárního kanálu, řekl podle serveru Satkutier.pl generální ředitel TVP Jan Dworak.

Cloud23

Stanice TVP Film by se měla zaměřit na klubové a menšinové filmy, na snímky z různých filmových festivalů a polskou filmovou tvorbu. Polská televize jej chce šířit pozemní digitální cestou a také v kabelových rozvodech. Podobným způsobem už od loňského dubna provozuje monotematický program TVP Kultura. Kromě něj má Polská televize dva hlavní programy TVP 1 a TVP 2, regionální síť TVP 3 a provozuje také satelitní a kabelový kanál TV Polonia pro Poláky žijící v zahraničí.

Podobným směrem jako veřejnoprávní TVP jde i polská komerční stanice TVN, vlastněná finanční skupinou ITI, která už provozuje sedm tematických kanálů: zpravodajský TVN 24, filmový TVN Siedem, TVN Meteo o počasí, motoristický TVN Turbo, ženský TVN Style, TVN Gra zaměřený na televizní hry a mezinárodní program ITVN (TVN International). Všechny stanice vysílají v kabelových rozvodech a částečně i přes satelit.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).