Hlavní navigace

Polská TV Odra zachytitelná v severních Čechách ukončila pozemní šíření

25. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Během léta proběhne přechod regionálních stanic na DVB-T i v sousedním v Sasku. Půjde o kanály eRtv – euro Regional TV, VRF – Vogtland RegionalTV a TeleVision Zwickau.

Čeští diváci žijící v těsném sousedství polských hranic si mohli všimnout toho, že v souvislosti s vypnutím pozemního analogového signálu na velkých vysílačích, došlo u našich severních sousedů také k ukončení vysílání tohoto způsobu distribuce i pro lokální televize. Z éteru tak díky tomuto kroku zmizela například i regionální stanice TV Odra, která byla šířena ze Zielone Gory na 51. kanálu. Vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů ukončila TV Odra Wrocław, TV Odra Jelenia Góra i TV Odra Lubin.

ICTZ23

K TÉMATU: Multiplex 4 na Ostravsku přeladil na nový kanál 45, Polsko opět vypíná analog

Zájemci o vysílání tohoto kanálu ho tak mohou už sledovat pouze prostřednictvím internetu. Jak připomněl server RadioPolska.pl, stanice začala svou historii psát už v roce 1990, v oblasti Jelenia Góry se už však vysílalo od přelomu 80. a 90. let minulého století. Název stanice může být pro čtenáře zavádějící, protože řeka Odra přímo městem Zielona Góra neprotéká, ale táhne se v podstatě přes celé Polsko a následně podél hranic s Německem až k samotnému Baltskému moři (Štětínský záliv). Provozovatel kanálu podle serveru Satkurier.pl zvažuje, že požádá o vydání DVB-T licence.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.