Hlavní navigace

Polská TV Puls 2 odstartuje v tamním druhém DVB-T multiplexu 19. července

9. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

19. července se programová nabídka pozemní digitální televize v Polsku rozšíří o další komerční kanál – sesterskou stanici TV Puls. Je to dobrá zpráva i pro české diváky, kteří jsou v dosahu tamní sítě 2.

Dlouho odkládaný start polské stanice TV Puls 2 nakonec proběhne 19. července. V rozhovoru pro deník Rzeczpospolita to uvedl ředitel a majitel televize Puls Dariusz Dąbski. Přemýšlíme nyní nad modelem bez velkého partnera. Již v minulosti jsme měli mezinárodního partnera a v důležitých chvílích to zpomalovalo rozhodování, uvedl pro známý polský list Dąbski, který si také postěžoval na problematický proces zemské digitalizace v Polsku, jejíž hladký průběh je důležitý pro úspěch Puls 2.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Čechy a Moravu pokryl další polský vysílač tamního multiplexu 1

Dariusz Dąbski v rozhovoru ani nevyloučil, že by televize mohla požadovat po státu náhradu investic za zbytečně dlouhý souběh analogového a digitálního pozemního vysílání. Doufá však v úspěch DVB-T v souvislosti s nadcházejícím fotbalovým Eurem, které se kromě Polska bude konat také na Ukrajině. Multiplexu 1 pomůže zejména spuštění kanálu TVP 1 ve vysokém rozlišení (HDTV). TV Puls 2 chce nabízet nejprve 12 hodin programu denně a sloužit jako televize poradní, lifestylová a dětská.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: V Polsku začnou dlouho očekávané testy zemského multiplexu 1

Přesto, že v Polsku vládne silná satelitní lobby a pozemní televizi příliš přáno není, ředitel a majitel TV Puls je v její konečné penetraci optimistou. Počítá s tím, že nakonec by ji mělo využívat na 40 % obyvatelstva a nikoliv pouze 27 % do konce roku 2013, jak předpokládají některé odhady. TV Puls 2 se stane již osmou stanicí v tamním multiplexu 2, který plně obsadily komerční stanice vysílající v normě MPEG-4. Kromě TV Puls tu je možné najít Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN 7, TV4 a TV 6.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.