Hlavní navigace

Polská TV Trwam se dočkala, od 15. února bude celoplošná

20. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: EPA
Křesťanská TV Trwam se v dohodě s veřejnoprávní televizí zavázala k tomu, že ponese veškeré náklady související s propagací přechodu do tamního multiplexu 3.

15. února bude zařazena do polského multiplexu 1 křesťanská stanice TV Trwam. Obsadí jednu z programových pozic, kterou doposud držela veřejnoprávní Telewizja Polska. Provozovateli TV Trwam se tak vyplatil dlouhodobý lobbing jak u regulátora UKE (tamní obdoba Českého telekomunikačního úřadu), tak i masové protesty, které do polských ulic přilákaly desítky tisíc věřících. Který program nakonec 15. února z polského multiplexu 1 zmizí, je otázkou. Provozovatel sítě to zatím neoznámil. Skutečnost se dotkne ale pochopitelně i českých diváků v příhraničí, kteří programy z této sítě sledují.

K TÉMATU: Regulátor chce urychlit odchod kanálů Telewizje Polska z tamního multiplexu 1

MMF24

Provozovatel TV Trwam ale nedostane předčasný odchod veřejnoprávní televize z multiplexu 1 úplně zadarmo. V rámci dohody se TVP se zavázal k tomu, že tuto operaci ve svém vysílání dostatečně zpropaguje a diváci se tedy dozvědí, kde mají nově program veřejnoprávního média hledat. Provozovatel stanice TV Trwam vezme veškeré náklady nutné na propagaci přechodu TVP do multiplexu 3 na sebe. V multiplexu 3 šíří vysílatel kanály TVP 1 HD, TVP 2 a TVP Info. Po 27. dubnu příštího roku už bude podle zákona moci využívat pouze veřejnoprávní multiplex 3.

Foto: EPA

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).