Hlavní navigace

Polská TVN koupila 25 % akcií platformy „n“

20. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 5. 2008

Skupina TVN, provozovatel stejnojmenných polských kanálů, koupila za 95 milionů euro 25 % akcií společnosti Neovision Holding, vlastníka ITI Neovision, který je operátorem polské satelitní placené platformy „n“. Do tří let by se pak ráda dostala na jednapadesáti­procentní podíl. „Enko“ má v současné době okolo tří set dvaceti tisíc abonentů, což je 80 % všech odběratelů HD v Polsku a devítiprocentní podíl na poli placené televize. V porovnání s konkurenční platformou Cyfrowy Polsat je to ale stále málo. Ta má 2.19 milionů odběratelů.

ebf - tip do článku - debata

Televize nové generace zahájila svou činnost v Polsku před dvěma lety jako platforma zaměřená na kanály ve vysokém rozlišení. „N“ představila do té doby v Polsku neznámé technické standardy na poli satelitní televize, a to jak právě kanály ve standardu HDTV, tak i rekordéry PVR a služby video-on-demand (video na vyžádání). Postup skupiny TVN je logickým krokem v úspěšném boji proti konkurenci a možnosti ukrojit si větší část z podílu na reklamním trhu.

Zdroj: SatKurier.pl

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).