Hlavní navigace

Polská TVS na omezeném území České republiky i na terestrickou anténu

18. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kromě šíření prostřednictvím pozemního vysílání a kabelových i IPTV rozvodů, kde je dokonce stanice dostupná i ve vysokém rozlišení, je TVS dostupná také na družici Hotbird 9.

Na konci října začala v polském regionálním multiplexu L2 vysílat tamní televize TVS. Tato síť je zachytitelná také na omezeném území Moravy a Slezska díky vysílačům Rybnik a Ornotowice na 47. kanálu. Server DigiZone.cz na novinku upozornil v diskusním fóru čtenář s nickem Stasi-DDR. Označení TVS je zkratkou pro Televizi Slezko. Jak z názvu stanice vyplývá, věnuje se tedy především dění v tomto regionu. Kromě zpravodajství z daného regionu (včetně počasí) se TVS věnuje také zábavě, pořadům o životním stylu, sportu, ekonomice a financím.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Polská veřejnoprávní televize otestovala Ultra HD přenos v rámci technologie HbbTV

Kromě šíření prostřednictvím pozemního vysílání a kabelových i IPTV rozvodů, kde je dokonce stanice dostupná i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), je TVS dostupná také na družici Hotbird 9, satelitní pozice 13 stupňů východně, a to v nekódovaném režimu. Odtud ji tedy mohou znát diváci z celé České republiky (i Slovenska), protože je zde šířena v nekódovaném režimu, tedy free-to-air (FTA). Letošní rok byl pro stanici velmi úspěšný. V červnu zaujala patnáctou pozici mezi polskými tematickými kanály, když ji sledovalo 24,5 tisíce diváků při podílu 0,61 %.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).