Hlavní navigace

Telewizja Polska plánuje dětský kanál, stejně jako ČT. Nové stanice spustí na podzim

10. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Generální ředitel TVP Juliusz Braun zároveň potvrdil, že médium chce provozovat dva informační kanály. Jeden bude čistě zpravodajský – TVP Info – a druhý se zaměří na regiony.

Telewizja Polska, polská veřejnoprávní televize, se chce zúčastnit chystaného tendru na volné pozice v tamním zemském multiplexu 1 s projektem dětského kanálu. Žádost je připravena a chceme ji odeslat v nejbližších dnech. Rádi bychom, aby byl tento multiplex zaměřen především na mladší diváky. Z pohledu sociálních závazků by byla pochopitelně škoda, kdyby na takovémto kanálu nedostala prostor polská produkce, citoval generálního ředitele TVP Juliusze Brauna server Wirtualnemedia.pl. Dětský kanál s pracovním označením ČT 3 letos spustí Česká televize.

K TÉMATU: Polsko vyhlásilo výběrové řízení na nové programové pozice v multiplexu 1

O tom, které kanály se v multiplexu 1 objeví, má být rozhodnuto v dubnu. Dvanáct měsíců od tohoto kroku pak musí stanice toto vysílání spustit. Zajímavý je také plán Telewizje Polska, podle kterého má být oddělené klasické a regionální zpravodajství. Kanál TVP má být úplně oproštěn od lokálních informací. Projekt regionální stanice nese prozatím pracovní označení TVP Regiony. Obsah by do něho mělo dodávat 16 center, která se budou starat o vlastní produkci. TVP Info se má věnovat výhradně zpravodajství a publicistice. Oba kanály budou dostupné v polském multiplexu 3.

ICTZ23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Polská televize uvažuje o existenci dvou samostatných zpravodajských kanálů

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), tamní obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), nedávno udělila Telewizji Polska také licence pro její dva nové projekty – TVP Rozrywka a TVP Dokument. Kdy oba programy odstartují? Podle Braunových slov by k tomu mělo dojít po letošních letních prázdninách. Zahájení vysílání bude záležet především na tom, v jaké bude TVP finanční kondici. TVP Rozrywka pravděpodobně odstartuje dříve. Oba programy mají být dostupné v nekódované podobě a šířeny budou pochopitelně i na satelitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.