Hlavní navigace

Polské tragédii se věnují na prvním místě všechny zahraniční stanice

10. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 4. 2010

UVNITŘ VIDEO POLSKÉ TELEVIZE Naše severní sousedy zasáhla dnes ráno nečekaná tragédie. Zahynul polský prezident Lech Kaczyński se svou manželkou i někteří členové vlády. Stalo se tak při pádu letadla v Rusku při cestě do Katyně. Tato událost ovlivnila především vysílání tamních televizí. Veřejnoprávní okruhy Telewizje Polska (TVP) přepnuli na program TVP Info a vysílají nonstop zpravodajství z místa tragédie. Loga stanic se vysílají černě.

Klasický program přerušila také komerční televize Polsat, která aktuálně přebírá vysílání stanice Polsat News. Tato tragédie se dotkla také tuzemského zpravodajského kanálu ČT 24, jak jsme vás již informovali v předchozí aktualitě. Smrt všech lidí na palubě letounu polského prezidenta Lecha Kaczyńského potvrdila ruská diplomacie. Tématem číslo jedna je také tato tragédie například pro zahraniční stanice Russia Today a France 24.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).