Hlavní navigace

Polsko v září zahájí dlouho odkládanou digitalizaci televizního vysílání

9. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
9. 7. 2010

Do dvou měsíců by se v Polsku měla rozjet digitalizace televizního vysílání. Deníku Rzeczpospolita to řekla předsedkyně polského Úřadu pro elektronické komunikace Anna Strezynska. Úřad společně s polskou Radou pro rozhlasové a televizní vysílání už čekají jen na rozhodnutí vlády, která zveřejní licenční podmínky pro start DVB-T vysílání.

K TÉMATU: Polsko by mělo spustit digitální vysílání z dalších 24 lokalit

MMF24

První multiplex bude obsahovat veřejnoprávní programy TVP 1, TVP 2, TVP Info a čtyři další stanice, které vyberou úřady v soutěži o programové pozice v DVB-T. V druhém multiplexu budou vysílat komerční televize TVN, Polsat, TV Puls, TV4 a jejich případné druhé programy. Třetí multiplex začne vysílat koncem letošního října a přesune se do něj veřejnoprávní Polská televize, včetně všech tematických kanálů (TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura). Všechny tři multiplexy letos pokryjí dohromady 58 procent populace a budou vysílat v kompresním standardu MPEG-4.

Polské ministerstvo infrastruktury dokončuje novou legislativu, která má upravit podmínky přechodu na digitální vysílání, kritizované provozovateli komerčních televizí. Soukromé stanice požadovaly, aby stát zvýšil předpokládané dotace na nákup set-top-boxů ze zamýšlených 400 milionů zlotých na rovnou miliardu. Nelíbí se jim také, že do této částky nijak nepřispěje Polská televize.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).