Hlavní navigace

Polsko vyhlásilo výběrové řízení na nové programové pozice v multiplexu 1

Lukáš Polák

Cílem výběrového řízení je zajištění pestré programové nabídky pro diváky se zemskou digitální televizí. Šanci uspět mají programy vzdělávací, filmové i dětské.

Doba čtení: 1 minuta

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), polský regulátor médií a tamní obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), vyhlásila u našich severních sousedů výběrové řízení týkající se možnosti získat jednu ze čtyř programových pozic v rámci multiplexu 1. Doposud byla tato síť obsazena napůl veřejnoprávní televizí a napůl komerčními subjekty. Telewizja Polska by se ale po skončení digitalizace měla přesunout do multiplexu 3, kde jsou její kanály šířeny.

ČTĚTE TAKÉ: V Polsku začaly historicky první testy pozemní televize DVB-T2

Jak uvedl server media2.pl, možnost vysílat v polském multiplexu 1 mají tematické stanice, doslova „televizní programy zvláštní povahy“. Uspět tak mohou například kanály společensko-náboženské, filmové, vzdělávací, případně dětské. Veřejná soutěž, do níž se mohou zájemci hlásit do 25. února, se týká také stávajících vysílatelů se satelitní licencí, kteří žádají o její prodloužení. Cílem výběrového řízení je zajistit televizním divákům v Polsku co nejpestřejší programovou nabídku zemské televize. Noví držitelé oprávnění budou muset vysílání zahájit nejpozději 28. dubna příštího roku.

Našli jste v článku chybu?