Hlavní navigace

Polsko začalo testovat v Krakově mobilní televizi

12. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 5. 2008

V pátek 9. května bylo v další oblastí Polska, Krakově, zahájeno testovací vysílání DVB-H multiplexu. Signál je šířen z lokality Kraków/Krzemionki na kanále 46 s vyzářeným výkonem 110 Wattů. Obsah multiplexu je následující – čtyři programy veřejnoprávní televize (TVP 1, TVP 2, TVP INFO a TVP Sport), tři stanice TVN (TVN, TVN24 a TVN Style) a také dva kanály komerčního Polsatu (Polsat a TV Biznes), dostupné jsou také TV Puls, TV TRWAM, RMF MAXXX TV a informační kanál Gazeta.pl.

Polsko zahájí výběrové řízení na držitele licencí opravňujících k digitálnímu televiznímu vysílání pro mobilní telefony ve standardu DVB-H v polovině tohoto měsíce. V dubnu to oznámil Úřad elektronických komunikací. Vyvrátil tak pochybnosti, které se kolem televize v mobilu začaly objevovat koncem března, když předseda Národní vysílací rady Witold Kolodziejski v polském tisku uvedl, že pro DVB-H vysílání není v Polsku potřebná legislativa, což start mobilní televize zbrzdí.

Na webu RadioPolska.pl je k také k dispozici tabulka s kmitočty, které jsou pro DVB-H určeny.

MM socky3

Zdroj: RadioPolska.pl

ČTĚTE TAKÉ:

Tendr na DVB-H licence zahájí Polsko v květnu

Polští mobilní operátoři budou spolupracovat na zavádění DVB-H vysílání

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.