Hlavní navigace

Polský multiplex 1 nabídne do Eura 2012 nekódovaný kanál v HD rozlišení

18. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 7. 2011

Polská veřejnoprávní televize TVP (Telewizja Polska) chce do fotbalového Eura 2012, které se bude konat u našich severních sousedů a na Ukrajině, spustit v rámci prvního digitálního terestrického multiplexu (DVB-T) také program ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Na svém webu o tom informoval tamní deník Rzeczpospolita. TVP se k této skutečnosti oficiálně nevyjádřila.

BRAND24

ČTĚTE TAKÉ: Polský prezident Komorowski posvětil polskou digitalizaci

Možnost sledovat fotbalové Euro 2012 zdarma a navíc ve vysokém rozlišení obrazu by mohlo Poláky donutit k tomu, aby se neuchylovali pouze k příjmu po kabelu, IPTV nebo satelitu, ale právě i k DVB-T. Součástí sítě mají být mimo jiné i komerční programy Polo TV, Eska TV, ATM Rozrywka a U-TV. První dvě uvedené stanice by se tu měly objevit na počátku příštího roku, s otazníkem prozatím zůstává start programu ATM Rozrywka TV. Za roční distribuci signálu by měly stanice platit 50 milionů złotých ročně (přibližně 350 milionů Kč), přičemž polovina z této částky má připadnout TVP.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).