Hlavní navigace

Polský multiplex 2 odstartuje tento měsíc, ovšem pouze ze tří lokalit

15. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 9. 2010

Spuštění digitálního terestrického vysílání dalších multiplexů nabírá v Polsku velké obrátky. Skupina TVN S.A., která je na tamním trhu mimo jiné provozovatelem komerčního kanálu TVN 7, slíbila, že ke spuštění druhé DVB-T sítě by mělo dojít ještě tento měsíc. Právě TVN 7 by se měla v tomto multiplexu objevit okolo 30. září v rámci testovacího provozu.

K TÉMATU: Dočkáme se ještě letos druhého digitálního multiplexu v Polsku? Prý ano

V druhém polském multiplexu bude vysílat celkem osm komerčních kanálů v kompresním formátu MPEG-4. Půjde konkrétně o TVN, Polsat, TV Puls, TV 4 a jejich sesterské stanice TVN 7, Polsat Sport News (stanice ještě nevysílá), TV Puls 2 (pracovní název) a TV 6. Každý provozovatel tedy bude mít v síti po dvou programech. Na konci října je pak naplánováno v Polsku spuštění třetího multiplexu, ve kterém se budou nacházet tematické stanice tamní veřejnoprávní televize.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Polská televize chce spustit další tematické programy, mimo jiné v DVB-T

Jak informoval deník Rzeczpospolita do konce letošního roku by mělo mít u našich severních sousedů dostupný digitální signál 30 procent obyvatelstva. Na přelomu září a října se počítá se spuštěním pouze tří lokalit – Varšavy, Lubuskie a Śrem. Oněch 30 procent zajistí dalších pět středisek, která budou uvedena do provozu postupně. Ne všichni jsou ovšem takoví optimisté. Budování sítí může zpozdit například počasí. Přichází se s ním v době, kdy se blíží zimní měsíce a podmínky pro umísťování technologií nemusí být ideální.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.