Hlavní navigace

Polský rozhlas dnes umlkl, je ve vážné finanční situaci

8. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 7. 2009

Druhý program Polskieho radia (PR) s názvem Dwójka se rozhodl k mimořádnému protestu, který má upozornit na jeho tíživou finanční situaci. Po dobu 24 hodin bude ve vysílání pouze smyčka s oznámením. Alespoň taková informace se objevila na webových stránkách Dwójky. Rozhlas se snaží především upozornit na dramatické snížení finančních prostředků pro jeho financování.

Dnešní stav nám nedává naději na brzké řešení naší situace, uvedli zástupci polského rozhlasu s tím, že v současnosti se upírá pozornost především k veřejnoprávní televizi (Poláci nedávno rozhodli o zrušení koncesionářských poplatků, pozn. red.) a politickým tématům. Máme dojem, že diskuse o kultuře je ignorována a naše prosby nebudou vyslyšeny, dodává na webu Dwójka. Zástupci Polského rozhlasu se obávají především toho, že v současné době není zajištěno stabilní financování.

BRAND

V letošním roce jsme byli nuceni zrušit rozhlasový hudební festival a byli jsme nuceni pozastavit výrobu některých literárních a hudebních děl. Na pravidelné nahrávky a koncerty nemáme peníze, uvedl jeden ze zástupců PR. Rozhlas také mrzí, že nemůže podpořit některé akce, kde by mohl být sponzorem. Polskie radio si od tohoto kroku slibuje především upozornění na tíživou finanční situaci a otevření dialogu mezi jím a státem.

Ve vysílání by měla v současné době znít pouze tato zpráva: Szanowni Państwo, to jest akcja protestacyjna Zespołu Programu 2. Nasze istnienie jest zagrożone między innymi na skutek dramatycznie zmniejszających się wpływów z abonamentu. Tylko stabilne finansowanie pozwoli zachować na dotychczasowym poziomie naszą ofertę muzyczną, literacką i publicystyczną. Tylko zapewnienie środków odpowiadających zakresowi pełnionej przez nas misji kulturalnej i edukacyjnej uchroni nasz Program przed nadaniem w najbliższym czasie ostatniej audycji: Requiem dla Dwójki. Nie skazujmy radia publicznego na milczenie.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).