Hlavní navigace

Polský televizní vysílač Katowice/Kosztowy omezil pokrytí. Ovlivní to hlavně Slováky

Lukáš Polák

K omezení pokrytí dochází jen pár dní poté, co telekomunikační operátor Emitel oznámil navýšení výkonu v Katowicích z 25 na 100 kW. Tento krok se týká multiplexu 1 na kanálu 55.

Doba čtení: 1 minuta

Telekomunikační operátor Emitel, polská obdoba Českých Radiokomunikací, informoval na svých webových stránkách o změně vyzařovacího diagramu multiplexu 1. Stalo se tak na požadavek Úřadu elektronických komunikací (UKE). Tato skutečnost bude mít podle operátora za následek, že v místech vzdálenějších od vysílače, především pak na jihovýchod, dojde ke zhoršení pokrytí. Dotkne se to tak pravděpodobně nejvíce diváků na Slovensku, kteří signál z této lokality přijímají.

IAC 19 - tip 2 řečníci

K TÉMATU: Vysílače Kłodzko a Katowice navýšily výrazně výkon. Zachytitelné jsou i v Česku

Před několika dny informoval server DigiZone.cz své čtenáře, že Emitel navýšil vyzářený výkon u dvou vysílačů. Šlo o Kłodzko – Czarnou Góru a již jmenovanou lokalitu Katowice/Kosztowy. Výkon v Katowicích se navyšoval z 25 kW na 100 kW. Vzhledem k tomu, že pokrytí bylo ale větší, než počítal i UKE, muselo být vyzařování směrem na jihovýchod potlačeno. V rámci polské sítě 1 jsou šířeny stanice TVP 1 HD, TVP 2, TVP INFO, TTV, ATM Rozrywka, Eska TV a Polo TV.

Našli jste v článku chybu?