Hlavní navigace

Polští mobilní operátoři budou spolupracovat na zavádění DVB-H vysílání

20. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 2. 2008

Polsko se dočkalo významného kroku v oblasti zavádění televizního vysílání pro mobilní telefony ve standardu DVB-H. Čtyři nejvýznamnější mobilní operátoři působící na polském trhu oznámili, že chtějí společně vybudovat síť pro DVB-H vysílání a posléze zahájit komerční provoz.

Společnosti PTC, Centertel, Polkomtel a P4 plánují, že do výstavby sítě mobilní televize investují 100 až 200 milionů eur. Signál DVB-H vysílání by měl být po dokončení výstavby sítě dostupný 60 % obyvatel Polska. Zatím není jasné, kdy budou moci mobilní operátoři zahájit komerční provoz televize v mobilu. Datum spuštění nové služby totiž závisí na tom, kdy Úřad pro elektronické komunikace udělí licenci opravňující k DVB-H vysílání.

KL22 hlasovani

Televizi v mobilu si Poláci již mohli vyzkoušet. V listopadu loňského roku bylo zahájeno zkušební DVB-H vysílání, které bylo možné přijímat ve vzdálenosti do 30 kilometrů od varšavského Paláce kultury, a divákům nabízelo jedenáct televizních programů veřejnoprávního vysilatele TVP, TVN a Polsat.

Zdroj: DigiTAG