Hlavní navigace

Pomozte s otestováním zátěže Opera Unite

22. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak známo, Opera Software aktuálně pracuje na prohlížeči Opera 10.10, který již nabídne funkci Opera Unite v základní výbavě (nedávno uvolněná Opera 10.00 ji nakonec neobsahovala). Vývojáři nyní žádají veřejnost o výpomoc s vyzkoušením proxy serverů, které Opera Unite využívá. Pro tento účel připravili jednoduchou utilitu Sonar, která má pomoci simulovat zátěž proxy serverů za běžného provozu. Pokud vás tedy funkce Opera Unite zaujala, můžete se také zapojit do testování. Stačí si jen zmíněnou…

Jak známo, Opera Software aktuálně pracuje na prohlížeči Opera 10.10, který již nabídne funkci Opera Unite v základní výbavě (nedávno uvolněná Opera 10.00 ji nakonec neobsahovala). Vývojáři nyní žádají veřejnost o výpomoc s vyzkoušením proxy serverů, které Opera Unite využívá. Pro tento účel připravili jednoduchou utilitu Sonar, která má pomoci simulovat zátěž proxy serverů za běžného provozu. Pokud vás tedy funkce Opera Unite zaujala, můžete se také zapojit do testování. Stačí si jen zmíněnou utilitu stáhnout a nainstalovat. (Opera Unite Blog)

Připomeňme, že Opera Unite je vlastně jednoduchý webový server implementovaný do prohlížeče, který má umožnit spouštění všemožných webových aplikací přímo na uživatelově počítači. Tyto webové aplikace pak mohou být přístupné i dalším uživatelům Internetu. Lze tak teoreticky realizovat třeba výměnu souborů, sdílení fotografií, vzdálené přehrávání hudby, komunikaci mezi uživateli apod. Zaznívají ovšem i hlasy, že funkce je krok špatným směrem. Na její slabé stránky upozorňoval Martin Malý v článku Opera Unite je starý příběh o znovuvynalezení kola.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.