Hlavní navigace

Pomůže kabelovkám zprostředkování internetového videa na televizory?

10. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zájem diváků o placenou kabelovou televizi stagnuje, zatímco počet domácností připojených k Internetu přes kabel vytrvale roste. Podaří se kabelovým společnostem zvrátit nepříznivý vývoj u videoslužeb? Podle Petra Linka, ředitele nymburské společnosti Lica, která testuje a upravuje kabelové set-top-boxy pro většinu českých kabelových společností, je jednou z možných cest spojení původní kabelové televize s video obsahem z Internetu. Nejen o tomto tématu si s ním povídali naši kolegové z…

Zájem diváků o placenou kabelovou televizi stagnuje, zatímco počet domácností připojených k Internetu přes kabel vytrvale roste. Podaří se kabelovým společnostem zvrátit nepříznivý vývoj u videoslužeb? Podle Petra Linka, ředitele nymburské společnosti Lica, která testuje a upravuje kabelové set-top-boxy pro většinu českých kabelových společností, je jednou z možných cest spojení původní kabelové televize s video obsahem z Internetu. Nejen o tomto tématu si s ním povídali naši kolegové z DigiZone.cz. Celý rozhovor si můžete přečíst v článku Co pomůže kabelovkám? Integrace video obsahu z internetu na televizor.

Všichni vidíme, že kombinovaný set-top-box je budoucnost. Jedná se hlavně o otevřený box, který bude komunikovat nejenom v nějaké uzavřené oblasti video on demand služeb, ale zprostředkuje divákovi přístup na internet. Nemusíme jít daleko, dnes se už objevují i televizory s integrovaným IP boxem, které divákům umožňují surfovat po internetu. Konkrétně jde o televizory značky Samsung. Směr je tedy nastolen a jde čistě o to najít rozumného výrobce, který by byl dostatečně kvalitní, měl dostatečné technické vybavení a dostatečný objem, aby ho zaujaly zakázky z České republiky, říká Petr Link. Více ve výše odkazovaném článku.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.