Hlavní navigace

Pondělní TV tipy: Faunovo velmi pozdní odpoledne, Smolaři a Kronika králů

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 1 minuta

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT art, 21:40 – dokumentární film Kronika králů – Dokumentární film R. Vávry pátrá po okolnostech a možných souvislostech vzniku nádherně iluminované verze Dalimilovy kroniky, jejíž fragmenty se před několika lety našly v Paříži a která je součástí naší expozice na EXPO 2015 v Miláně. Český dokumentární film (2015)

  • ČT 2, 21:45 – komedie Faunovo velmi pozdní odpoledne – Na motivy povídky Jiřího Brdečky o tom, že všechno se stihnout nedá. Československá komedie (1983)

  • Dvojka (RTVS), 22:00 – komediální drama Smolaři – Tragikomický příběh nefunkční rodiny. Belgicko-nizozemské komediální drama (2011)

Czech Internet Forum 2018 Tip s tlačítkem

  • Nova Cinema, 22:15 – drama Flirtování – Student australské internátní školy Danny je chytrý, ale nesmělý samotář, který se o holky nezajímá. Během studentské debaty však jeho pozornost zaujme půvabná a intelektuálně vyspělá dívka. Thandiwe se od ostatních dívek liší nejen svým intelektem a otevřeností, ale i barvou kůže. Australské drama (1991)

  • Prima Cool, 23:10 – komedie Noc je ještě mladá – Matt Franklin úspěšně absolvoval vysokou školu. Přesto neví, jak naložit se životem, a pracuje ve videoprodejně. Jednoho dne tam vstoupí jeho platonická láska ze střední a Matt předstírá, že je jen zákazník. Jeho život se tak shodou mnoha náhod zcela změní. Americká komedie (2011)

Našli jste v článku chybu?