Hlavní navigace

Pondělní TV tipy: Faunovo velmi pozdní odpoledne, Smolaři a Kronika králů

8. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT art, 21:40 – dokumentární film Kronika králů – Dokumentární film R. Vávry pátrá po okolnostech a možných souvislostech vzniku nádherně iluminované verze Dalimilovy kroniky, jejíž fragmenty se před několika lety našly v Paříži a která je součástí naší expozice na EXPO 2015 v Miláně. Český dokumentární film (2015)

  • ČT 2, 21:45 – komedie Faunovo velmi pozdní odpoledne – Na motivy povídky Jiřího Brdečky o tom, že všechno se stihnout nedá. Československá komedie (1983)

  • Dvojka (RTVS), 22:00 – komediální drama Smolaři – Tragikomický příběh nefunkční rodiny. Belgicko-nizozemské komediální drama (2011)

KL22 hlasovani

  • Nova Cinema, 22:15 – drama Flirtování – Student australské internátní školy Danny je chytrý, ale nesmělý samotář, který se o holky nezajímá. Během studentské debaty však jeho pozornost zaujme půvabná a intelektuálně vyspělá dívka. Thandiwe se od ostatních dívek liší nejen svým intelektem a otevřeností, ale i barvou kůže. Australské drama (1991)

  • Prima Cool, 23:10 – komedie Noc je ještě mladá – Matt Franklin úspěšně absolvoval vysokou školu. Přesto neví, jak naložit se životem, a pracuje ve videoprodejně. Jednoho dne tam vstoupí jeho platonická láska ze střední a Matt předstírá, že je jen zákazník. Jeho život se tak shodou mnoha náhod zcela změní. Americká komedie (2011)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.