Hlavní navigace

Pondělní TV tipy: Ve spárech yakuzy, Rok nebezpečného života a Kouzelná flétna

16. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Eurosport 2, 8:30 – Snooker – Šanghaj – první velký turnaj sezóny – Popularita snookeru roste a dnes už existuje minimum lidí, kteří o této gentlemanské hře nikdy neslyšeli. Šanghaj Masters, první významný turnaj sezóny, je příležitostí pro seznámení s touto úchvatnou hrou, spojující um s psychickou odolností sportovce. Snookeru se právem přezdívá šachy v akci a již dávno není pouze záležitostí hráčů z Velké Británie. Šanghaj Masters můžete sledovat na obou programech Eurosportu celý týden až do nedělního finále.

  • STV 1, 20:20 – hudební životopisné drama Nowhere Boy - Dobové drama přináší pravdivý příběh problémového dětství Johna Lennona. Malý John je bystrý, ale jízlivý kluk, žijící v 50. letech v Liverpoolu se svou tetou Mimi a strýcem Georgem. Johnův otec opustil rodinu a přestože jeho matka Julie stále žije, byla jeho výchova svěřena Mimi. Přestože Mimiina pedantská povaha často koliduje s Johnovou neukázněnou osobností, mají se zjevně rádi, domácnost se ovšem po Georgeově náhlé smrti ocitá vzhůru nohama. Na pohřbu se dospívající John setká s Julií a překvapeně zjistí, že bydlí jen pár bloků od Mimi. Její osobnost je Johnovi daleko bližší než Mimiina, Julia podporuje jeho lásku k psaní a hudbě a učí ho hrát na banjo. Britsko-kanadské hudební životopisné drama (2009)
  • ČT art, 20:25 – opera Kouzelná flétna - Mozartovo geniální dílo v hvězdném obsazení inscenace Londýnské královské opery Covent Graden.
  • Prima, 22:50 – krimi thriller Ve spárech yakuzy - Muž, kterému vyvraždili rodinu během kruté války gangů v Tokiu, se rozhodne pomstít. Zajistí si novou identitu a vydá se do Ameriky vyhledat svého bratra. Japonsko-britské a americký krimi thriller (2000)
  • ČT 2, 23:50 – romantické válečné drama Rok nebezpečného života – Indonésie, rok 1965. Revoluce klepe na dveře. Zahraniční novináři, kteří přijeli napsat o rostoucím neklidu v zemi, jsou Sukarnovou vládou drženi stranou všeho dění. Ale se správnými kontakty se dostanete k velkým příběhům. Australský reportér Guy Hamilton je na stopě právě takovému příběhu, ačkoliv ví, že zveřejnění jakékoli informace odhalí jeho zdroj. Australské romantické válečné drama (1982)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).