Hlavní navigace

Pondělní TV tipy: Ve spárech yakuzy, Rok nebezpečného života a Kouzelná flétna

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Eurosport 2, 8:30 – Snooker – Šanghaj – první velký turnaj sezóny – Popularita snookeru roste a dnes už existuje minimum lidí, kteří o této gentlemanské hře nikdy neslyšeli. Šanghaj Masters, první významný turnaj sezóny, je příležitostí pro seznámení s touto úchvatnou hrou, spojující um s psychickou odolností sportovce. Snookeru se právem přezdívá šachy v akci a již dávno není pouze záležitostí hráčů z Velké Británie. Šanghaj Masters můžete sledovat na obou programech Eurosportu celý týden až do nedělního finále.

  • STV 1, 20:20 – hudební životopisné drama Nowhere Boy - Dobové drama přináší pravdivý příběh problémového dětství Johna Lennona. Malý John je bystrý, ale jízlivý kluk, žijící v 50. letech v Liverpoolu se svou tetou Mimi a strýcem Georgem. Johnův otec opustil rodinu a přestože jeho matka Julie stále žije, byla jeho výchova svěřena Mimi. Přestože Mimiina pedantská povaha často koliduje s Johnovou neukázněnou osobností, mají se zjevně rádi, domácnost se ovšem po Georgeově náhlé smrti ocitá vzhůru nohama. Na pohřbu se dospívající John setká s Julií a překvapeně zjistí, že bydlí jen pár bloků od Mimi. Její osobnost je Johnovi daleko bližší než Mimiina, Julia podporuje jeho lásku k psaní a hudbě a učí ho hrát na banjo. Britsko-kanadské hudební životopisné drama (2009)
  • ČT art, 20:25 – opera Kouzelná flétna - Mozartovo geniální dílo v hvězdném obsazení inscenace Londýnské královské opery Covent Graden.
  • Prima, 22:50 – krimi thriller Ve spárech yakuzy - Muž, kterému vyvraždili rodinu během kruté války gangů v Tokiu, se rozhodne pomstít. Zajistí si novou identitu a vydá se do Ameriky vyhledat svého bratra. Japonsko-britské a americký krimi thriller (2000)
  • ČT 2, 23:50 – romantické válečné drama Rok nebezpečného života – Indonésie, rok 1965. Revoluce klepe na dveře. Zahraniční novináři, kteří přijeli napsat o rostoucím neklidu v zemi, jsou Sukarnovou vládou drženi stranou všeho dění. Ale se správnými kontakty se dostanete k velkým příběhům. Australský reportér Guy Hamilton je na stopě právě takovému příběhu, ačkoliv ví, že zveřejnění jakékoli informace odhalí jeho zdroj. Australské romantické válečné drama (1982)