Hlavní navigace

Pořady RTA budou na internetu i v textové podobě

17. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 12. 2007

Regionální televizní agentura (RTA) navázala spolupráci s firmou Newton Media, která se zabývá monitoringem médií a ve svém oboru je největší na středoevropském trhu. Oba subjekty započaly své partnerství 3. prosince.

Pro návštěvníky internetových stránek RTA je nejzajímavějším plodem spolupráce fakt, že na webu naleznou nejen pořady v podobě videí, ale i jejich textovou podobu. Zákazníci Newton Media mají už dnes přístup k reportážím RTA. Převod do písemné podoby se týká Minut regionu, Zpráv z regionů a Hosta dne, tedy těch pořadů, které RTA vysílá analogově na kmitočtech sdílených s televizí Prima.

RTA je jednou ze šestice nových televizí, které v minulém roce získaly od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci pro zemské digitální vysílání v Česku. Soudní spory sice start vysílání v DVB-T zabrzdily, ale tzv. digitální novela vrátila RTA i pět dalších nováčků zpět do hry.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.