Hlavní navigace

Portál Seznam testuje internetovou videopůjčovnu

20. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká portálová jednička Seznam.cz začala veřejně testovat svůj nový, nedávno avizovaný projekt, kterým je internetová videopůjčovna (v době psaní zprávičky nefunkční). Půjde o konkurenci službě StarZone od Českého Telecomu. Šéf a zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič na tiskové konferenci uvedl, že by mohlo jít i o alternativu k nelegálnímu stahování filmů z P2P sítí, což potvrzuje anketa mezi německými stahovači, jejichž většina by si byla ochotna za film stažený z Internetu zaplatit. U Seznamu…

Česká portálová jednička Seznam.cz začala veřejně testovat svůj nový, nedávno avizovaný projekt, kterým je internetová videopůjčovna (v době psaní zprávičky nefunkční). Půjde o konkurenci službě StarZone od Českého Telecomu. Šéf a zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič na tiskové konferenci uvedl, že by mohlo jít i o alternativu k nelegálnímu stahování filmů z P2P sítí, což potvrzuje anketa mezi německými stahovači, jejichž většina by si byla ochotna za film stažený z Internetu zaplatit. U Seznamu zaplatíte za jeden film na 24 hodin okolo 45 Kč. Filmy budou k dispozici v kvalitě nižší, než na kterou jsou zvyklí zákazníci z DVD. Průměrná doba stažení jednoho filmu na nejlevnější verzi ADSL by neměla překročit tři hodiny. V nabídce je zatím jen 50 filmů. Po skokovém navýšení na 100 kusů budou každý den přibývat čtyři nové tituly. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).