Hlavní navigace

Portály Mydeals.cz, BonyBony.cz a Megasleva.cz spolupracují

9. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Trh slevových serverů hlásí další opatrnou konsolidaci. Zatím na bázi obchodní spolupráce. Co bude dál, se uvidí.

Slevové servery Mydeal­s.cz, BonyBony.cz a Megasleva.cz uzavřely dohodu o obchodní a marketingové spolupráci. Dohoda bude znamenat řadu pozitiv hlavně pro obchodní partnery, kterým umožní prezentaci jejich nabídek na všech třech webech. Společně disponují více než půl milionem odběratelů denního zpravodaje po celé České republice a milionem unikátních návštěvníků měsíčně. Zdroj: tisková zpráva firem. 

Tato zpráva je pokračováním obrazu konsolidujícího se trhu slevových serverů v České republice, kdy sice vzniká značný chvost malých serverů bez faktického zásahu, ale čelo peletonu se začíná konsolidovat. Po akvizicích, které provedl Slevomat a HyperMedia, je toto sjednocení obchodních týmů další předzvěstí pohybů. Můžeme očekávat sjednocení těchto serverů pod leadera této spolupráce, server Mydeals.cz. 

ebf - tip do článku - debata

Dlouhodobě financovat rozsáhlý tým obchodníků, kteří zajišťují dostatek slev, je momentálně jedna z nejdražších součástí obchodního modelu slevových serverů; spolu s marketingem, který ale často zajišťují výkonově hrazené agregátory. 

Mydeals.cz je na českém trhu od 27. srpna 2010, je součástí mezinárodní sítě Rebate Networks, která je aktivní mezi slevovými portály v jihovýchodní Evropě a má zhruba třicítku různě výkonných dceřiných firem po celém světě.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).