Hlavní navigace

Poslanci budou dnes volit další členy Rady ČT

15. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 5. 2009

Poslanci budou dnes odpoledne volit zbývající členy Rady České televize ve druhém kole. V tom prvním zvolili pouze tři radní ze šesti, a to Petra Koutného, Josefa Pavlatu a Jaroslava Dědiče. Do druhého kola postoupilo 8 kandidátů, kteří se budou ucházet o dva standardní mandáty, a jeden uvolněný mandát po Josefu Jařabovi, který z rady odešel v březnu. Kandidát na tento mandát ale nebude v radě sedět celé funkční období, dokončí jen období, které zbývalo Jařabovi.

Mezi kandidáty, kteří prošli do druhého kola jsou Dobromil Dvořák, Eva Jurinová, Jan Prokeš, Jiří Kratochvíl a Tomáš Řehák. Ti se utkají o standardní mandáty. Na místo po Josefu Jařabovi se můžou dostat ještě tito kandidáti – Václav Nájemník, Jan Chládek a Lubomír Mikolajský.

BRAND

ROZHOVOR: Jiří Baumruk: Za současného složení asi Rada ČT ředitele nezvolí

Kvůli dnešní dodatečné volbě členů rady byla odložena i volba pěti finalistů na post generálního ředitele České televize. Členové Rady ČT totiž chtěli počkat na nové kolegy. Výběrové řízení na šéfa televize tak může pokračovat když bude jistota, že Rada ČT bude mít dost hlasů na zvolení některého z kandidátů. „Od samého počátku jsem zdůrazňoval, že se budeme řídit tím, jak bude vypadat situace před ukončením mandátu některých členů rady. Že se budeme rozhodovat podle toho, jestli budeme mít dovolené nové členy,“ uvedl předseda Rady ČT Jiří Baumruk pro web Týden.cz.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).