Hlavní navigace

Poslanci budou odvolávat Radu ČTK

5. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 11. 2009

Sněmovní komise pro sdělovací prostředky dnes rozhodla, že navrhne poslancům odvolání Rady České tiskové kanceláře. Důvodem je údajné neplnění povinností rady podle zákona o ČTK. Odvolání má souviset s tím, že Rada ČTK navzdory pokynům neumožnila nově zvolenému řediteli agentury Radimu Hrehovi ujmout se funkce. Radim Hreha je přitom dlouhodobě spojován s mediálním podnikatelem Jaroslavem Berkou, který provozuje server Česká média, televizní síť RTA a má nárok na dvě celoplošné digitální licence pro televizní vysílání.

Kromě této výtky vadí poslancům v mediální komisi i to, že rada mimo jiné nezajistila vyvážené zpravodajství agentury o volbě nového ředitele Radima Hrehy. Sám Hreha, který má politickou podporu, se hodlá soudit o funkci, do které byl řádně zvolen, ale před svým nástupem i odvolán ze strany Rady ČTK odstoupivší ředitel agentury Milan Stibral vzal svou formálně neplatnou rezignaci zpět.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).