Hlavní navigace

Poslanci chystají volbu nových členů rad České televize a Českého rozhlasu

28. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 2. 2012

Podklady k výzvě na podávání návrhů na kandidáty do Rady České televize a Rady Českého rozhlasu připravuje volební výbor Poslanecké sněmovny. Jak v televizní, tak rozhlasové radě budou od poloviny března dvě volná místa po radních, kterým vypršel mandát. Z Rady ČT již odešel Jan Brandejs a mandát brzy skončí Ivanu Satrapovi, v Radě ČRo končí mandát předsedkyni Daně Jaklové a radnímu Petru Šafaříkovi.

K TÉMATU: Radu ČRo čeká volba předsedy, Daně Jaklové v březnu skončí mandát

BRAND

K podávání návrhů na kandidáty musí oficiálně vyzvat předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Podle předsedy volebního výboru sněmovny Václava Mencla (ODS) je pravděpodobné, že lhůta bude do poloviny března. Kandidáty mohou navrhovat výhradně občanská sdružení a profesní organizace. Poté, co budou známi všichni kandidáti, uděláme veřejné slyšení a na veřejném slyšení doporučí výbor sněmovně kandidátku, která bude obsahovat trojnásobné množství kandidátů, než je volných míst. A z této kandidátky bude Poslanecká sněmovna volit členy rozhlasové a televizní rady, řekl Mencl agentuře ČTK.

Tři volná místa jsou i v Radě České tiskové kanceláře, a dalšímu radnímu ČTK končí mandát letos. Pokud by poslanci radu nedoplnili, stala by se neusnášeníschopná. Jednoho radního by měli poslanci zvolit i do neúplné Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Jedno volné místo je také v Radě Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), to však obsazuje vláda na návrh ministra průmyslu a obchodu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).