Hlavní navigace

Poslanci vyškrtli z rozhlasové diginovely pasáž o způsobu výpočtu pokrytí

14. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
14. 1. 2009

Návrh takzvané rozhlasové diginovely, která upravuje zákony o rozhlasovém a televizním vysílání a Českém rozhlasu a má připravit podmínky pro přechod na zemské rozhlasové digitální vysílání, nebude obsahovat pasáže o způsobu výpočtu pokrytí jednotlivých rádií. V úterý je z návrhu vyškrtli poslanci z legislativního podvýboru kulturního výboru sněmovny.

ROZHOVOR: Michal Zelenka: Rozhlasovou diginovelu jsme upravili podle připomínek vlády

Vyhověli jsme připomínkám, které přišly jako stanovisko vlády, stanovisko Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), řekl serveru Česká média poslanec Petr Pleva (ODS). Pozměňovací návrhy poslanců obsahují i připomínky vlády, která původní návrh rozhlasové diginovely zcela odmítla. Co se týká výpočtu pokrytí, ten by podle Plevy měl obsahovat spíše zákon o elektronických komunikacích.

MMF24

Zásadnější změnou návrhu diginovely je odstranění myšlenky, že by měl vzniknout Technický plán přechodu na zemské rozhlasové digitální vysílání. Poslanci také žádají, aby rádia, která obdrží ze zákona tzv. přechodné licence opravňující je k analogovému vysílání v FM pásmu do roku 2020 a nebudou tedy muset podstoupit další licenční řízení na současné frekvence, musela povinně přejít na digitální vysílání a skončit v analogu.

Příští týden se budou rozhlasovou diginovelou zabývat kulturní výbor a mediální komise Poslanecké sněmovny. Již v pondělí se k diginovele sejde Asociace provozovatelů soukromého vysílání (APSV), která vznik diginovely iniciovala.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).