Hlavní navigace

Poslanecká sněmovna zveřejnila seznam kandidátů do Rady ČRo a ČT

22. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 3. 2012

UVNITŘ SEZNAM Na webových stránkách Poslanecké sněmovny byl včera zveřejněn přehled kandidátů, kteří se ucházejí o členství v radách Českého rozhlasu a České televize. Figurují mezi nimi pochopitelně i známá jména. Budoucím členem rozhlasové rady by se mohl stát například Petr Matoulek, který se svého času ucházel o post generálního ředitele ČRo, a to vedle Petera Duhana, Hany Hikelové a Jana Mengera.

ČTĚTE TAKÉ: Rada Českého rozhlasu potvrdila Jana Mengera novým šéfem programu

Známější jména v oboru médií figurují v kandidátce na člena Rady České televize. Tady se objevili například Richard Medek, Petr Žantovský nebo Stanislav Berkovec. Jméno prvního z kandidátů je známé v souvislosti s Českým rozhlasem. Medek působil na pozici nejvyšší, coby generální ředitel, na svůj post ovšem v únoru 2010 rezignoval ze zdravotních důvodů. Stanislava Berkovce mohou znát diváci z minulosti například coby moderátora TV Nova, objevil se však i na ČT. Petr Žantovský je mimo jiné bývalým členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Radního Českého rozhlasu Antonína Zelenku se zatím nepodařilo odvolat

MKT nástroje 2 tip

Dana Křičková ze sekretariátu volebního výboru zpravodajské agentuře ČTK řekla, že veřejné slyšení kandidátů před člen výboru Poslanecké sněmovny se uskuteční 5. dubna. O samotných kandidátech do rad se rozhodne 12. dubna. Vybráno jich bude šest. Na konci měsíce pak budou určeni tajnou volbou dva členové do každého z kontrolních orgánů. Sněmovní výbor se má dostat konečně také k odvolání člena Rady ČRo Antonína Zelenky, který sám odmítl odstoupit. Zelenka se dostal do střetu zájmů tím, že kromě kontrolní činnosti v rozhlase vede i tiskový odbor na ministerstvu školství.

PŘEHLED KANDIDÁTŮ DO MEDIÁLNÍCH RAD:

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.