Hlavní navigace

Poslední analogová televize v Polsku začala vysílat digitálně

Regionální televize, která byla v době analogové éry zachytitelná i v okrajových částech Čech, se přesouvá do nového lokálního multiplexu L1, v níž se objeví i další stanice.
Lukáš Polák 28. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslední polská televize, která vysílala ještě prostřednictvím analogového signálu, vstoupila do digitální éry. TV Luzyce o spuštění digitální pozemní distribuce informovala na svých webových stránkách. Proces přechodu z analogového na digitální pozemní signál je tak u našich severních sousedů definitivně u konce. Nedá se to ale říct pochopitelně o procesu samotné digitalizace. Ta bude pokračovat i nadále. Ostře je sledovaný nyní probíhají tendr na provozovatele a obsazení tamního multiplexu 8, o nějž má zájem řada subjektů včetně Telewizje Polska.

CIF20-tip-firmy

K TÉMATU: Nový polský multiplex z vysílačů blízko český hranic odstartuje do měsíce

Dámy a pánové, chtěli bychom vás s radostí informovat, že TV Luzyce vstupuje do éry digitálního vysílání. Vyhráli jsme soutěž pro obsazení některých frekvencí, kterou vyhlásil Úřad elektronických komunikací. Náš program bude brzy vysílán v rámci lokálního multiplexu L1. Kvalita obrazu a zvuku je teď mnohem lepší. V současné době jsme museli vypnout náš vysílač v lokalitě Nowa Karczma, ale pokračují technické práce na spuštění multiplexu, o kterých vás budeme informovat, píše na svém webu lokální televize, která se dala v minulosti zachytit i v okrajových částech Čech.