Hlavní navigace

Postbox 2 slibuje rychlejší práci s e-maily

20. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chystá se druhá generace e-mailového klienta Postbox, který vychází ze známějšího poštovního programu Mozilla Thunderbird. Od něj některé novinky Postbox 2 přebírá a jinými se nechal inspirovat, některé myšlenky jsou ale originální. Z novinek můžeme zmínit například upozornění na opomenutou přílohu před odesláním zprávy. Na seznamu novinek figuruje také odesílání e-mailů v pozadí, rychlý přesun zpráv mezi složkami s pomocí klávesových zkratek, přecházení mezi složkami za využití klávesových…

Chystá se druhá generace e-mailového klienta Postbox, který vychází ze známějšího poštovního programu Mozilla Thunderbird. Od něj některé novinky Postbox 2 přebírá a jinými se nechal inspirovat, některé myšlenky jsou ale originální. Z novinek můžeme zmínit například upozornění na opomenutou přílohu před odesláním zprávy. Na seznamu novinek figuruje také odesílání e-mailů v pozadí, rychlý přesun zpráv mezi složkami s pomocí klávesových zkratek, přecházení mezi složkami za využití klávesových zkratek nebo rychlá volba mezi různými předem připravenými podpisy.

Pracuje se také na zjednodušeném designu uživatelského rozhraní a nové podobě zobrazování konverzací. Uživatelé netbooků budou moci uspořit místo na displeji díky režimu s kompaktním záhlavím zpráv. Za pozornost stojí také funkce pro rychlé odpovědi na zprávy bez nutnosti otevírat editor do nového okna. Novinkou je též panel pro filtrování zobrazených zpráv v aktuálně prohlížené složce. Chystá se i seskupování e-mailových účtů do skupin. Zájemci o vyzkoušení si mohou stáhnout čtvrtou betaverzi Postboxu 2 (upozornil Karel J. – děkujeme za tip)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.