Hlavní navigace

Postižení z Českobudějovicka si mohou objednat asistenta pro digitalizaci

7. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 4. 2010

Zdravotně postižení diváci na Českobudějovicku si nyní mohou objednat bezplatnou asistenci v případě, že potřebují pomoci s přechodem na digitální vysílání v této územní oblasti. Jde především o pomoc s instalací set-top-boxu. Jedná se o jednu z aktivit Národní koordinační skupiny (NKS), která nyní cílí informační kampaň na územní oblast České Budějovice. Právě zde by totiž mělo být veškeré analogové televizní vysílání z vysílačů velkého výkonu ukončeno k 30. červnu.

Mnohým lidem v seniorském věku, ale také zdravotně postiženým, činí problémy například manipulace s dálkovým ovládáním a zapojováním kabelů set-top boxů. Proto jsme do informační kampaně pro zdravotně postižené zařadili i tento nadstandardní prvek pomoci, uvedl při této příležitosti národní koordinátor Zdeněk Duspiva. Koordinaci této části kampaně zajišťuje občanské sdružení Trianon Čechy. Zájemci ho mohou kontaktovat na telefonním čísle 723 626 944.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.