Hlavní navigace

Potvrzeno! CME spustí českou verzi MTV

Sdílet

18. 9. 2008

Bermudská společnost CME dnes prostřednictvím tiskové zprávy oficiálně potvrdila, že v České republice bude vysílat lokalizovaná verze MTV. Central European Media Enterprises a divize Emerging Markets společnosti MTV Networks International (MTVNI) totiž spolu na něj uzavřely víceletou licenční dohodu. Kanál bude vysílat nejen prostřednictvím kabelových sítí a satelituČeské republice, ale také na Slovensku. MTV Czech, jak je program pracovně označován, bude vysílat 24 hodin denně a zaměří se na životní styl mladých lidí. Kanál má nabídnout to nejlepší z mezinárodní i české hudební scény.

Nabídne nejen původní českou tvorbu, ale i české adaptace formátů MTV a mezinárodně známé pořady s českými titulky. Ve vysílání nebude chybět např. oblíbené Pimp My Ride o tuningu automobilů. MTV se stane členem skupiny zábavních a tematicky zaměřených kanálů pozemského a kabelového vysílání TV Nova. MTV Česká republika je skutečně první lokální verzí MTV v této zemi, což je pro nás velice důležitý mezník, který znamená posílení značky MTV ve střední a východní Evropě, konstatoval při této příležitosti Bhavneet Singh, ředitel a viceprezident divize Emerging Markets společnosti MTVNI.

Jsme velmi rádi, že máme příležitost začlenit MTV do skupiny TV Nova. Věříme, že hudební kanál bude skvělým doplňkem našeho stávajícího portfolia a zajistí našim divákům a inzerentům kompletnější nabídku, dodal ředitel Novy Petr Dvořák. Že by mohlo být MTV dalším kanálem v zemském digitálním vysílání, s tím se Dvořák netají: V době, kdy v České a Slovenské republice probíhá proces digitalizace, budeme schopni našim divákům nabídnout ještě pestřejší skladbu programů pod hlavičkou televize Nova.

Naposledy byla myšlenka českého MTV oživena tehdy, když letos v únoru získala neznámá společnost Mina Media licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na lokalizovanou verzi MTV Adria, tedy jeho chorvatskou mutaci. Firma však přestala s veřejností brzo komunikovat a v současné době už se díky realizaci MTV Česká republika nedá s chorvatským MTV vůbec počítat.

cif20-tip-online-recnici

ČTĚTE TAKÉ:
České MTV opět na obzoru
Balkánská verze hudebního kanálu MTV začne vysílat pro Česko
CME vstoupila v Rumunsku do tamního MTV

České verzi MTV a možným dopadům vzniku této stanice na hudební kanál Óčko se bude věnovat zítřejší článek na DigiZone.cz