Hlavní navigace

Potvrzeno: Twitter nebude počítat obrázky a jména při odpovědi do limitu

24. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Twitter.com
Více obsahu v tweetech a zrušení několika matoucích omezení. Twitter zachová limit 140 znaků, ale přináší několik novinek.

Více znaků pro texty. To mimo jiné uživatelům přinese změna, kterou dnes Twitter oficiálně potvrdil. Uživatelé se jí mají dočkat postupně v následujících měsících. 

Do limitu 140 znaků na tweet se přestanou počítat například přiložené obrázky, videa a další přílohy – a to včetně ocitovaných tweetů (tedy v podstatě všechen přiložený obsah, který není prostým odkazem). Klasické odkazy bude Twitter - oproti zprávám z minulého týdne - dál do limitu započítávat. 

Mimo limit zůstanou také jména účtů při odpovědích – to byla známá bolest v okamžiku, kdy jste se například pokoušeli vést debatu s více lidmi najednou a jejich @jména nemilosrdně ukusovala z prostoru pro text.

Twitter ovšem z limitu vynechá pouze jména, která se do tweetu přidají automaticky při stisknutí tlačítka odpovědět. Jakákoli ručně přidaná jména se dál budou do 140 znaků započítávat. Vypadá to jako pojistka, aby lidé novinku nezneužívali. Uvolňuje totiž potenciální prostor k možnému spamování většího počtu uživatelů hromadnou konverzací.

MMF24

Twitter také přidá tlačítko pro retweetnutí nebo ocitování vlastního tweetu - to bylo dosud možné jen tak, že jste do nového tweetu přidali odkaz na svůj starý. Od této novinky si Twitter slibuje, že uživatelé budou moci své tweety znovu okomentovat.

Poslední změnou je, že když začnete tweet jménem nějakého účtu, nebude jej Twitter brát jako odpověď, ale zobrazí jej nově všem vašim followerům. Tato forma oslovení se dosud obcházela tím, že pisatel před jméno účtu přidal tečku (tweet tak začínal například „.@Lupacz…“).


Autor: Twitter

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).