Pozemní vysílání si v České republice v průběhu procesu digitalizace zachovávalo, a po jejím skončení také zachovalo, dominantní pozici mezi televizními platformami. Vyplynulo to z výsledků takzvaného Kontinuálního výzkumu, který průběžně zajišťuje společnost Mediaresearch pro Asociaci televizních organizací (ATO) jako nedílnou součást peoplemetrového projektu. Zatímco analogové pozemní vysílání v roce 2007 využívalo mezi 70 a 80 % domácnostmi, postupně jeho role každý rok klesala, až se nakonec v roce 2012 dostala na absolutní nulu. Naopak DVB-T stouplo z cca. pěti až na současných téměř 60 %.
Vývoj procentního podílu jednotlivých televizních platforem v České republice v několikaletém procesu digitalizace. Obrázek lze zvětšit.
NEPŘEHLÉDNĚTE: Televizní digitalizace očima Pavla Dvořáka: „Podmínky pro zajištění procesu přechodu“
Z grafu je zároveň vidět, že samotného procesu digitalizace (který přivedl spoustu lidí k rozhodování, jakým způsobem budou dále televizní stanice přijímat) úspěšně využili satelitní operátoři, čemuž pomohli také svojí marketingovou aktivitou a zatraktivňováním svých nabídek. Procento domácností využívajících satelitní vysílání se v procesu digitalizace téměř zdvojnásobila na necelých 30 %, kde se pohybuje dodnes,
uvedla společnost Mediaresearch. Zjištěné hodnoty mohou posloužit i do budoucna jako představa pro to, jakým způsobem bude probíhat zavádění standardu DVB-T2 a s ním související změny.