Hlavní navigace

Pozor na sluneční výpadky, varuje provozovatel satelitů Thor

26. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 2. 2010

Diváci, kteří přijímají satelitní televizi na pozici 1 stupeň západně z družic Thor, se mohou od soboty 27. února do soboty 6. března setkat s poledními výpadky signálu. K takzvanému „slunečnímu výpadku“ bude docházet okolo 12:20 hod. a způsobí ho nepříznivá poloha slunce k oběžné dráze satelitů Thor. V České republice se tento problém dotkne především diváků satelitní služby Digi TV.

K TÉMATU: Digi TV varuje před „slunečními výpadky“ satelitní televize

Cloud23

Telenor jako provozovatel satelitu Thor 3 nás informoval, že v termínu od 27.2. do 6.3. v čase 12:20 hod. mohou nastat problémy s přijímáním signálu naší televize, uvedla na svém webu slovenská hudební televize Musiq1, která k tomuto problému připravila i speciální spot „Slnku jebe“. Pokud taková porucha nastane i na vašem přijímači, omluvte prosím technické problémy způsobené polohou slunce, dodala Musiq1.

Sluneční výpadky, které každoročně postihují satelitní službu Digi TV, v minulosti využívala k negativní kampani konkurenční UPC, jejíž satelitní služba UPC Direct vysílá na pozici 19,2 stupně východně a podobné problémy se jí nedotýkaly. UPC Direct se však v letošním roce přesune právě na satelity Thor a pozici 1 stupeň západně, takže se sluneční výpadky začnou dotýkat i jí.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).