Hlavní navigace

Pracovní počítače už nejsou tolik využívány k zábavě

27. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdá se, že současná situace na trhu práce nutí zaměstnance během pracovní doby více využívat počítač k práci, namísto k osobním účelům nebo rovnou k zábavě. Uvádí to alespoň společnost truconneXion, která se opírá o data ze svého programu AuditPro nasazovaného do firem a úřadů. Ještě loni údajně pracovní aktivity zabraly jen 56 procent doby používání pracovního počítače. Letos už jde v průměru o 70 procent z celkového času stráveného u pracovního počítače. Zaměstnanci ubrali čas trávený zábavou…

Zdá se, že současná situace na trhu práce nutí zaměstnance během pracovní doby více využívat počítač k práci, namísto k osobním účelům nebo rovnou k zábavě. Uvádí to alespoň společnost truconneXion, která se opírá o data ze svého programu AuditPro nasazovaného do firem a úřadů. Ještě loni údajně pracovní aktivity zabraly jen 56 procent doby používání pracovního počítače. Letos už jde v průměru o 70 procent z celkového času stráveného u pracovního počítače. Zaměstnanci ubrali čas trávený zábavou z loňských 32 procent na letošních 20 procent doby, po kterou pracují s počítačem.

Z našich statistik vyplývá, že se během jednoho roku významně zvýšila informovanost zaměstnanců. Jsou si daleko více než předtím vědomi, že se mohou stát oprávněným terčem managementu firem a že mohou přijít o práci. Proto si dávají větší pozor. Odklon od mimopracovních činností v jejich řadách často způsobí už samotná zpráva, že se jejich efektivita práce může stát objektem monitoringu ze strany zaměstnavatele, uvedl Robert Kleiner ze společnosti truconneXion. Podle jejích dat stále vysoké procento zábavy udržují hlavně státní instituce. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.