Hlavní navigace

Praha bude hostit mezinárodní konferenci DVB World, přijedou zástupci EBU, ZDF i RAI

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTOGALERIE – Akce se zúčastní mimo jiné i politička a místopředsedkyně Evropské komise Viviane Redingová. Poplatek za třídenní konferenci vyjde na téměř jeden tisíc eur.

Doba čtení: 1 minuta

Mezinárodní konference DVB World 2014, která se bude konat v době od 10. do 12. března příštího roku, se uskuteční v Praze. Na akci vystoupí řečníci z řady evropských zemí. Chybět tu nebudou zástupci Evropské vysílací unie (EBU), německé veřejnoprávní televize ZDF i její kolegyně RAI z tlie. Na seznamu prezentujících jsou mimo jiné i členové společností Google, Microsoft nebo Dolby. Pro Prahu jde tak o další významnou událost v oblasti vysílacích technologií, která se zde uskuteční. Nedávno zde Český rozhlas hostil akci týkající se digitálního rozhlasu, a to právě ve spolupráci s EBU.

Content

ČTĚTE TAKÉ: Český i mezinárodní televizní guláš: kam směřuje vývoj a jak to skončí?

Program konference se podle webových stránek akce prozatím skládá a klíčoví řečníci mají být oznámení v dohledné době. Z prvních jsou známi například Lieven Vermaele, zakladatel a generální ředitel společnosti SDNsquare, který je zároveň někdejším dlouholetým technickým ředitelem EBU, výrobní ředitel ZDF Andreas Bereczky nebo místopředsedkyně Evropské komise a politička Viviane Redingová. Mezi řečníky už se objevil například i manažer technických projektů České televize Petr Vítek. Cena za účast na konferenci je poměrně astronomická, může dosáhnout téměř jednoho tisíce eur, tedy cca. 27 tisíc Kč.

Našli jste v článku chybu?