Hlavní navigace

Praha bude mít další rozhlasovou stanici, Rádio Ethno

9. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 4. 2008

Pražský éter by se měl od 1. září rozrůst o další rozhlasovou stanici. Na svém posledním zasedání udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci Petrovi Žantovskému na provozování Rádia Ethno, jehož projekt vznikl před čtyřmi lety. Serveru DigiZone.cz to prozradil sám její držitel a potvrdil předseda RRTV Václav Žák. Stanice se chce zaměřit na různá etnika, která se nacházejí v Praze, ať už krátkodobě nebo dlouhodobě. Řekli jsme si, že tento formát v Praze chybí a je to škoda, konstatoval Žantovský.

BRAND

Co se týká programu, tak půjde o hudební rádio, které bude obsahovat minimum mluveného slova. To se bude dělit mezi dva zpravodajské bloky – odpolední a podvečerní. Druhý z nich bude doplněn ještě informacemi o životě vysokoškoláků a univerzitních studentů. Sám na jedné z kateder působím a i od studentů vím, že by něco podobného uvítali, řekl DigiZonu duchovní otec projektu. Druhým tipem mluveného slova budou publicistické pořady zaměřené na hudbu.

Rádio Ethno získalo licenci na využívání kmitočtu 90.7 MHz – Praha/Zelený pruh, výkon 100 Wattů, pol. V.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).