Hlavní navigace

Praha dnes hostí zasedání představitelů národních regulačních orgánů EU

28. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
28. 5. 2009

Dnes a zítra se v Praze koná první zasedání skupiny regulátorů v rámci Evropské unie European Regulators Group – ERG. Hostitelem a organizátorem pražské akce je Český telekomunikační úřad, který má na starosti správu kmitočtového spektra České republiky. Zasedání se zúčastní nejvyšší představitelé národních regulačních orgánů členských států EU a zástupci Evropské komise. Informovala o tom mluvčí Telekomunikačního úřadu Dana Makrlíková.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Hlavními tématy zasedání bude současný stav projednávání revize regulačního rámce, zřízení nového poradního orgánu pro elektronické komunikace, nový návrh doporučení Evropské komise o službě NGA (Next Generacion Access) a rozšíření spolupráce mezi European Regulators Group a Skupinou pro politiku rádiového spektra,“ uvedla Makrlíková.

ERG je poradním orgánem Evropské komise v oblasti elektronických komunikací, který sdružuje národní regulační úřady všech členských států EU. Jako takový udává směr regulaci a rozvoji vnitřního trhu EU v oblasti elektronických komunikací a služeb dle evropského regulačního rámce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).