Hlavní navigace

Pravidelné širokoúhlé vysílání ČT 4 Sport od ledna 2008

8. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 11. 2007

Sportovní fanoušci s televizory o poměru stran 16:9 mohou zajásat. Česká televize (ČT) se rozhodla od ledna příštího roku přejít na pravidelné širokoúhlé vysílání programu ČT 4 Sport. Serveru DigiZone.cz to sdělil ředitel techniky ČT Rudolf Pop, který však dodal: V poměru 16:9 budeme vysílat jen takové pořady, které byly jako širokoúhlé už připraveny. Nechceme dodatečně upravovat již vyrobené pořady 4:3 do tohoto formátu, protože tím divák přichází o původní kompozici obrazu.

Cloud23

Narážka ředitele techniky ČT směrovala nepřímo ke kolegům na Barrandov do televize Nova. Komerční televize zavedla vysílání zpravodajství a publicistiky ve formátu 16:9 od poloviny letošního října. Novinka přímo vyplývala z přechodu stanice do nového, moderního objektu zpravodajství. Například ve Sportovních novinách se ale česká komerční jednička chová k divákům nesportovně. Reportáže ze zahraničí, zejména z kanadsko-americké NHL, totiž sama přijímá ve formátu 4:3 a do širokoúhlé podoby je pouze ořeže. Diváci jsou tak připraveni o část obrazu nahoře i dole [1. JPG, 299 kB; 2. JPG, 254 kB].

Na zpravodajství v poměru stran 16:9 si myslí i ČT. Přechod zpravodajství na širokoúhlý formát je v plánech na rok 2008. Úprava režie Studia 6, odkud vysílá například Dobré ráno, byla jedním z kroků, které této změně předcházejí, uvedl Rudolf Pop pro server DigiZone.cz. Přesný termín nasazení širokoúhlého zpravodajství ještě sdělit nechtěl, ale na přípravě se podle něj již pracuje.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).