Hlavní navigace

Právník Pelikán do Rady ČTÚ neusedne. Kritizoval Nečase i Kalouska

6. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Osudnými se měly podle ČTK stát Robertu Pelikánovi kritické články, které publikoval na svém blogu. V nich se opřel do vlády, jmenovitě pak Petra Nečase a Miloslava Kalouska.

Novým členem Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) nakonec diskutovaný dvaatřicetiletý právník Robert Pelikán nebude. Dnes odpoledne o tom informovala ČTK. Pelikán měl nahradit bývalého poslance Zdeňka Švrčka (ODS), kterému v červenci vypršel pětiletý mandát. Svůj vstup na půdu telekomunikačního úřadu si však podle neoficiálních informací znemožnil kritikou premiéra Petra Nečase a ministra financí Miloslava Kalouska na svém blogu: http://robertpelikan.blog.idnes.cz/.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Spolupracovník DigiZone.cz píše ministrovi Kubovi: urychlete zavádění DVB-T2!

Jmenování Roberta Pelikána dnes bylo úplně staženo z programu jednání vlády. Stojím si za tím, že Robert Pelikán by byl kvalitním členem rady ČTÚ. Jsem ale součástí vlády jako většinového orgánu, a tak respektuji většinový názor, komentoval tento krok ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, který Pelikána do Rady ČTÚ navrhnul. Právě při jednání vlády Miloslav Kalousek na kritické články Pelikánova blogu upozornil. Právník působil v mezinárodní advokátní kanceláři Linklaters, kterou byl ochoten v případě jmenování do Rady ČTÚ opustit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.