Hlavní navigace

Pražané, hlídejte si poštovní schránku, začíná distribuce diginovin

9. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 2. 2009

Obyvatelé Prahy by měli být v následujících dnech na pozoru, pokud se chtějí orientovat v příjmu digitální televize. Česká pošta totiž začíná do poštovních schránek distribuovat tzv. diginoviny, jednu ze součástí informační kampaně k přechodu z analogového na digitální terestrické vysílání. Celkem bude do schránek rozděleno na 610 tisíc výtisků. Doručeny budou do všech poštovních schránek na území hlavního města Prahy, konstatoval tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání Rostislav Starý.

ICTZ23

K TÉMATU: Zajímá vás, jak vypadají diginoviny? Stáhněte si je

Noviny by měly Pražany srozumitelně a přehledně informovat o tom, co je nutné pro bezproblémový přechod na digitální vysílání udělat. Pro další dotazy je jim k dispozici bezplatná infolinka 800 906 030 a webové stránky www.digitalne­.tv, připomněl další součásti digikampaně Starý. Diginoviny budou moci sehnat obyvatelé Prahy také u digihlídek, které v minulých dnech vyrazily do ulic hlavního města. K ukončení analogového vysílání by mělo dojít na vysílači Žižkov 30. dubna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.