Hlavní navigace

Pražané prý letáky k digitalizaci téměř ignorují

25. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 9. 2008

Ředitel techniky České televize Rudolf Pop si včera na zasedání Rady ČT postěžoval, že obyvatelé Prahy jsou vůči letákové kampani, která je informuje o přechodu na digitální vysílání, poměrně imunní. Podle něj Pražané distribuované letáky příliš nečtou. Naopak mimo hlavní město jsou diváci poučeni a vědí, co je čeká. Pop zároveň nevyloučil, že ať už v Praze nebo i v jižních Čechách by se mohly zpočátku objevit problémy s dostupností digitálního signálu. Rudolf Pop vyzval k tomu, aby se k přechodu na digitální vysílání přistupovalo s rozumem.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Vedoucí digitalizace ČT: ČR bude pokryta na 99 % území (UVNITŘ PREZENTACE)

Jak citoval šéfa techniky ČT server Česká média, musí se k tomuto procesu přistupovat opatrně zvláště proto, že se jedná o složitou technologickou záležitost a je třeba si uvědomit, že na našem území fungovala 50 let analogová síť pro šíření televizního signálu. Předseda Rady ČT Jiří Baumruk ještě k tématu digitalizace doplnil, že doufá, že už nedojde k takové situaci, která nastala v Praze změnou polarizace z horizontální na vertikální. Dana Makrlíková, která je členkou rady a zároveň mluvčí ČTÚ připomněla, že na to konto bylo s Českými Radiokomunikacemi zahájeno správní řízení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.