Hlavní navigace

Pražská Regionální síť 4 si registrovala převzaté vysílání TV Metropol a TV Noe

31. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Návrat křesťanské televize Noe do pozemního digitálního vysílání v Praze se tak ještě přiblížil. Metropol získala vedle kabelové licence i oprávnění pro DVB-T vysílání.

Počet pozemně šířených, volně dostupných televizních stanic v Praze se brzy rozšíří o křesťanskou televizi Noe. Provozovatel Regionální sítě 4, televizního multiplexu, který vysílá na kanálu 46 z vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh, si nechal u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) registrovat převzaté vysílání tohoto programu. Jednání s TV Noe operátor sítě potvrdil už dříve, dosud však nebylo jasné, zda se s ní dohodne na obchodních podmínkách.

K TÉMATU: TV Noe by se mohla opět objevit v pražském pozemním vysílání. Má zájem o kanál 46 v Praze

Za společností Prague Digital TV, která pražský multiplex provozuje, stojí někdejší šéf Czech Digital Group Leoš Pohl, který v minulosti vystavěl celoplošný televizní multiplex 3. Právě v něm krátce vysílala TV Noe. V Praze byla Noe pozemní cestou dostupná i v síti, která předcházela multiplexu 3, dočasném multiplexu B. Ten vysílal ze stejných vysílačů a na stejném kanálu jako dnešní Regionální síť 4 a vystavěl ho rovněž Leoš Pohl.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Leoš Pohl převzal pražský multiplex s Metropolí, chce síťovat s dalšími regiony

Vedle TV Noe si operátor Regionální sítě 4 registroval převzaté vysílání pražské a středočeské TV Metropol, která už v tomto multiplexu vysílá. Tento program navíc získal vlastní licenci pro pozemní digitální vysílání v Praze a středních Čechách. Dosud měl licenci pro vysílání v kabelových rozvodech.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.