Hlavní navigace

Pražskou Regionální síť 12 bude provozovat CDG na kanálu 47 ze Žižkova

25. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor celoplošného multiplexu 3, kterého stoprocentně ovládají České Radiokomunikace, se stane provozovatelem jedné z dvou pražských regionálních sítí DVB-T této firmy

Oficiálním provozovatelem televizní Regionální sítě 12, která bude vysílat na kanálu 47 z hlavního pražského vysílače Žižkov, bude společnost Czech Digital Group (CDG). Informovala o tom Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), již CDG informovala o rozšíření své dosavadní registrace provozovatele převzatého vysílání. CDG je stoprocentně vlastněna Českými Radiokomunikacemi a dosud provozovala celoplošný televizní multiplex 3, v němž vysílá Prima love, Prima Zoom, Óčko, Šlágr TV, Active TV a Rádio Proglas.

KL24

K TÉMATU: České Radiokomunikace získaly v Praze už druhou regionální síť pro DVB-T

Do multiplexu 3 se začátkem května chystá vstoupit i nová celoplošná nabídková televize TiP TV a stejnou síť využívá i několik kraských televizí: Východočeská televize V1, ostravská TV Polar, západočeská Zak TV a Jihočeská televize. CDG zatím nezveřejnila, které programy by se měly objevit v její pražské Regionální síti 12. Člen představenstva firmy Martin Gebauer v rozhovoru pro server DigiZone.cz, který vyjde příští týden, připustil možnost zařazení televizí v HD kvalitě, zároveň ale vyloučil model kódovaného vysílání placených kanálů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).