Hlavní navigace

Pražský Žižkov definitivně bez analogu

11. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 5. 2009

Od pátku je pražský vysílač Žižkov (Mahlerovy sady) bez analogového televizního terestrického signálu. Vypnutí televize Nova (37. kanál) a Prima (24. kanál) sice oficiálně proběhlo už ve čtvrtek 30. dubna ve 23:59, kanál ČT 1 na 51k však fungoval nadále, resp. nebyl šířen tento program, ale oznam o tom, že bylo vysílání ukončeno a je nutné zajistit si digitální příjem.

Pravděpodobně o půlnoci ze čtvrtka na pátek pak zmizelo i toto upozornění a diváci místo něj vidí pouze zrnící obrazovku. Potvrdila se tak slova mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianové i vedoucího projektu digitalizace ČT Pavla Hanuše, že oznam by se měl vysílat přibližně sedm dní. Praha se však do analogové tmy neponořila. V provozu zůstávají nadále některé dokrývače kanálu ČT 1 a vysílač na Strahově. O tom, co se objevilo na některých uvolněných pozicích, si můžete přečíst zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.