Hlavní navigace

Přechod HBO z analogu do DVB-C bude u UPC dokončen po prázdninách

25. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 6. 2008

K definitivnímu přechodu kanálů HBO a HBO2 z analogové do digitální kabelové sítě (DVB-C) u společnosti UPC Česká republika dojde po prázdninách tohoto roku. ČTK to dnes řekl její tiskový mluvčí František Malina. Jde přitom už o poslední čtyři města, kterými je Hodonín, Kutná Hora, Slaný a Šumperk. Tam se ještě musí dobudovat digitální sítě a pak se programy HBO přesunou do digitální nabídky také, konstatoval Malina. UPC začalo s přechodem HBO do DVB-C z důvodu nedostatečné kapacity v analogové nabídce.

MM socky3

K TÉMATU: Mluvčí UPC: HBO přechází do digitální nabídky, nikdo o něj ale nepřijde

Pokud lidé budou chtít HBO a HBO2 sledovat, musí mít set-top-box pro příjem digitální kabelové TV. „Ti, co mají předplacenou analogovou televizi, mohou dostat set-top box zdarma, cena nabídky zůstane stejná,“ řekl Malina. Programy HBO a HBO2 si lidé mohli přikoupit za 315 korun měsíčně k balíčku Klasik, který samotný stojí 499 korun za měsíc. „O HBO nikdo nepřijde,“ ujistil loni v prosinci čtenáře DigiZone.cz tiskový mluvčí společnosti František Malina.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.