Hlavní navigace

Přechod HBO z analogu do DVB-C bude u UPC dokončen po prázdninách

25. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
25. 6. 2008

K definitivnímu přechodu kanálů HBO a HBO2 z analogové do digitální kabelové sítě (DVB-C) u společnosti UPC Česká republika dojde po prázdninách tohoto roku. ČTK to dnes řekl její tiskový mluvčí František Malina. Jde přitom už o poslední čtyři města, kterými je Hodonín, Kutná Hora, Slaný a Šumperk. Tam se ještě musí dobudovat digitální sítě a pak se programy HBO přesunou do digitální nabídky také, konstatoval Malina. UPC začalo s přechodem HBO do DVB-C z důvodu nedostatečné kapacity v analogové nabídce.

KL24

K TÉMATU: Mluvčí UPC: HBO přechází do digitální nabídky, nikdo o něj ale nepřijde

Pokud lidé budou chtít HBO a HBO2 sledovat, musí mít set-top-box pro příjem digitální kabelové TV. „Ti, co mají předplacenou analogovou televizi, mohou dostat set-top box zdarma, cena nabídky zůstane stejná,“ řekl Malina. Programy HBO a HBO2 si lidé mohli přikoupit za 315 korun měsíčně k balíčku Klasik, který samotný stojí 499 korun za měsíc. „O HBO nikdo nepřijde,“ ujistil loni v prosinci čtenáře DigiZone.cz tiskový mluvčí společnosti František Malina.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).