Hlavní navigace

Přechod na digitální TV stojí miliardy, UPC si ukrojí stovky milionů

16. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 4. 2009

Dnešní vydání bezplatného ekonomického deníku E15 se snaží najít odpověď na to, kolik bude stát obyvatele Česka přechod na digitální televizní vysílání, a to ať už prostřednictvím DVB-T, DVB-C, DVB-S nebo IPTV. Bohužel však konstatuje, že k žádnému takovému číslu se není možné dostat. Přesnější odhady, kolik Češi celkem utratí kvůli přechodu na digitální televizi, neexistují, konstatuje deník.

U největší kabelové společnosti v Česku – UPC Česká republika – si doposud službu UPC Digital objednalo přibližně 340 tisíc zákazníků a operátor se tak může dostat měsíčně k částce okolo 300 milionů korun. Další miliony pak platí zákazníci, kteří od ní mají službu UPC Direct. S odvoláním na ročenku Česká televize list informuje o tom, že v tuzemsku by měly být téměř čtyři miliony TV domácností, kteří vynaloží na přechod přibližně tři až čtyři miliardy korun.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.