Hlavní navigace

Přechod uživatelů Firefoxu 2 na Firefox 3 přichází

25. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatím ne úplně slavný podíl Firefoxu 3 mezi webovými prohlížeči se velmi brzy může výrazně zvětšit. Dnes v noci našeho času by totiž podle veřejně prezentovaného plánu měla Mozilla Corporation automaticky nabízet uživatelům Firefoxu 2 přechod na Firefox 3. Konkrétně půjde o verzi 3.0.1, která vyšla cca před měsícem. Právě systému automatických aktualizací je přičítán úspěch Firefoxu pokud jde o zastoupení nejnovějších verzí prohlížeče mezi koncovými uživateli. Uživatelé Firefoxu ze společného…

Zatím ne úplně slavný podíl Firefoxu 3 mezi webovými prohlížeči se velmi brzy může výrazně zvětšit. Dnes v noci našeho času by totiž podle veřejně prezentovaného plánu měla Mozilla Corporation automaticky nabízet uživatelům Firefoxu 2 přechod na Firefox 3. Konkrétně půjde o verzi 3.0.1, která vyšla cca před měsícem. Právě systému automatických aktualizací je přičítán úspěch Firefoxu pokud jde o zastoupení nejnovějších verzí prohlížeče mezi koncovými uživateli. Uživatelé Firefoxu ze společného výzkumu Googlu a IBM vyšli jako nejpilněji aktualizující. Hned 83,3 procenta z nich používalo nejnovější verzi prohlížeče. Přechod na Firefox 3 bude možné odložit či odmítnout. Někteří uživatelé se musí připravit na možné problémy s nekompatibilními rozšířeními, kdy bude třeba manuálně dohledat použitelnou verzi nebo se porozhlédnout po alternativě. Firefox 2 bude podporován až do prosince.

Firefox 3 přináší ochranu před (některými) webovými stránkami šířícími malware, nový systém záložek a historie, podporu přerušování a opětovného navazování stahování souborů, lepší správu rozšíření a plug-inů, podporu zoomování celých stránek i jen zvětšování textu, nový celoobrazovkový režim, nové nativní skiny přizpůsobující se použitému operačnímu systému, výrazně vylepšený adresní řádek a mnohé další. Viz třeba náš článek Mozilla Firefox 3 klepe na dveře. Pokud si chcete Firefox 3.0.1 stáhnout již nyní, můžete tak učinit třeba ze Slunečnice.cz. (Mozilla Wiki)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).